Увійти   |  Зареєструватися  |  Допомога  |  Карта каталогу  
Товарна матриця- незалежний Інтернет-каталог ринку товарів масового попиту для споживачів та професіоналів
Приклад: штрих код - 48005870000842 Розширений пошук
Капсули "Токотрієноли з натуральним вітаміном Е", ТМ "Carlson Labs", 180шт.
0088395008825
Харчова добавка "Кофермент Q10 з високим ступенем засвоювання і біоперіном", 200мг.
0753950004122
Мило з лавандою, ТМ "Desert Essence", 142 гр.
0718334312118
Біологічна добавка "Чистий гвоздичний мед преміум-якості", 454 гр .
0726635130126
Каша швидкого приготування з вишнею і сухими вершками, 5пакетів, ТМ "Вівсяночка", 225гр.
4820039840479
Ковбаса варена "Ретро" першого сорту, ТМ "Ювiлейний", 500 гр.
4823022601798
Завтрак сухий каша "Ассорті", ТМ "Вівсяночка", 450гр.
4820039840189
Біологічна добавка "Прополіс 1000, 500 mg", 90 шт .
0726635970128
Пошук на порталі GoodsMatrix

Skip Navigation Links
Про проект
Каталог товарів
Тематичні розділи товарів
Останні відео-ролики
Комерційні пропозиції
Останні відгуки
Організації
Люди
Бренди
Організації контролю якості
Конкурси
Експертизи
Корисна інформація
Новини продуктового ринку
Аналітичні огляди
Астралогія харчування
Тлумачний словник споживача
Контактна інформація
Skip Navigation Links
Skip Navigation Links
Skip Navigation Links

Народні депутати затвердили урядовий варіант земельної реформи для розгляду у ВРУ

Комітет Верховної ради України з питань аграрної політики та земельних ресурсів сьогодні (20.09.11 р.) затвердив до розгляду в першому читанні законопроект № 9001-1 "Про ринок землі", розробником якого є Міністерство аграрної політики і продовольства. Альтернативні законопроекти депутатів Григорія Смітюха (Партія регіонів) і Олега Ляшка (позафракційний) відхилені.

Згідно з законопроектом № 9001-1, після скасування з 1 січня 2012 р. мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення власниками наділів зможуть бути тільки громадяни, фермерські господарства, держава та територіальні громади. Законопроект передбачає сплату мита в розмірі 100% від вартості землі у разі зміни її цільового призначення в перший рік володіння, встановлює заборону на розрив договору оренди у разі зміни власника і передбачає проведення операцій з ділянками через земельний банк. Самою спірною нормою є запропонована КМУ максимальна площа землі, яка може перебувати у приватній власності - 2,1 тис. га на одну людину. Проектом Г. Смітюха пропонувалося обмеження в 1,5 тис. га.

Однак депутати не стануть рекомендувати парламенту прийняти урядовий законопроект за основу. "Ми будемо просити зал повернути документ до комітету на підготовку до повторного першого читання. Згідно з регламентом, тоді ми отримаємо право на зміну його ключових положень, - сказав глава підкомітету по земельних ресурсах В. Бевзенко. - Проте глава комітету ще не підписав це рішення, взявши тайм-аут. Думаю, законопроект з'явиться в залі в найближчі дні ".

В. Бевзенко також зазначив, що в разі перегляду основних положень документа комітет може відмовитися від ідеї створення земельного банку. Депутати планують підготувати зміни до законодавства, що стосуються визначення вартості землі, а також ставок оренди. "Не можу сказати, яке обмеження по площі ми будемо рекомендувати, але відразу зазначу, що воно буде набагато менше, ніж 2 тис. га в одні руки", - запевнив В. Бевзенко. У перший день обговорення законопроекту в комітеті пропонувалося дозволити українському фермеру володіти не більше 500-600 га землі, а вже на другий день дискусії парламентарії знизили поріг до 200 га.

Українські фермери володіти великими наділами не готові. "При нинішній вартості землі середньостатистичний фермер викуповувати паї по тисячі гектарів не зможе. Крім того, все село в середньому - не більше 3 тис. га. І якщо дозволити концентрацію 2 тис. га в одного власника, все село опиниться в руках кількох людей, що загрожує махінаціями ", - вважає віце-президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України М. Стрижак. З 1 січня 2012 р. нормативна вартість сільськогосподарської землі буде збільшена в 1,7 рази, до 20 тис. грн. за га, а її оренда - удвічі, до 700 грн за га.

Н. Стрижак вважає, що оптимальним рішенням для невеликих аграріїв стане право володіти не більше 100 га на сім'ю. "Тоді максимальну кількість фермерів отримають роботу і зможуть на конкурентних підставах брати участь у товарообігу. При цьому латифундистів варто обмежити і в праві оренди, заборонивши аграрним компаніям орендувати більше третини площі села, - упевнений фермер. - Але навряд чи наші пропозиції хтось почує. Все одно більшість проголосують за сигналом пана Чечетова ".

Перший заступник голови фракції Партії регіонів М. Чечетов розповів, що законопроект буде обов'язково прийнятий у першому читанні. "Якщо ми не підтримаємо документ у першому читанні, рішення по ньому не можна буде винести протягом цієї сесії. Питання в тому, чи приймемо ми його відразу або дамо комітету можливість переписати ключові моменти. Ще не знаю, але можу запевнити, що законопроект все одно буде прийнятий ".

Втім, топ-менеджер однієї з великих аграрних компаній сказав, що провідні гравці ринку виступають проти існування великої кількості дрібних фермерів: "Укрупнення земельного фонду в руках 1-2 фермерів полегшить можливість для агрохолдингів контролювати їх участь у товарообігу, а також якість продукції, яку такі господарства випускають. Великі компанії не зможуть володіти ними безпосередньо, але ніхто не скасовував опосередковану власність. А розпорошення земель між тисячами дрібних фермерів не призведе до поліпшення економіки галузі ". На 1 серпня 2011 р. в Україні існувало близько 100 тис. аграрних компаній і близько 7 млн. власників паїв.

За матеріалами "Комерсантъ-Украина"

На жаль, поки немає відгуків про цю статтю

Будь ласка,  зареєструйтесь  і увійдіть до системи , щоб залишати повідомлення


Мы в Twitter Мы в Facebook Мы в VK Мы в Instagram
© 2005-2020,Goods Matrix ®, ТОВ «Гудс Матрикс» Державний патент на винахід N2372656
Політика конфіденційності, Правова інформація, Зворотній зв'язок, Рекламодавцям